Lisbon story

Posted by

Powyżej znajduje się zdjęcie charakterystycznego żółtego lizbońskiego tramwaju. Dzięki tramwajowi linii 28E można dojechać do wielu punktów widokowych na terenie Lizbony. Poniżej przedstawiamy listę przystanków tramwaju linii 28E z zaznaczonymi punktami widokowymi na jego trasie. Odwiedzenie tych wszystkich punktów w ciągu jednego dnia może być trudne do zrealizowania.

To jest widok z drogi prowadzącej do Miradouro da Gracia.

Warto zadać sobie trochę trudu i wspiąć się na taras widokowy mieszczący się na dachu Kościoła Sao Vincente da Fora w Alfamie. Widoku nie trzeba zachwalać.

Jeden z najpiękniejszych punktów widokowych w Lizbonie – Largo das Portas do Sol oferuje niezapomniane pejzaże zarówno w promieniach słońca jak i w blasku księżyca.

Jednym z ciekawych punktów widokowych jest winda Elevador Santa Justa, zbudowana na początku XX wieku przez inżyniera Raoul Mesnier du Ponsarda, który był uczniem Gustawa Eiffla.

Autor zdjęcia: Daniel Cetlicer

Poniżej znajduje się zdjęcie Miradouro de São Pedro de Alcântara.

„Nie istnieją dla mnie takie kwiaty, które dorównywałyby nieskończenie różnorodnym barwom skąpanej w słońcu Lizbony” (F. Pessoa)

Poniżej znajduje się widok na trasie przejazdu tramwajo-windy Elevador da Bica.

Po przejażdżce tramwajo-windą Elevador da Bica warto wstąpić na położony niedaleko punkt widokowy św. Katarzyny, które jest popularnym w Lizbonie miejscem spotkań z widokiem na Tag.

Poniżej widok z tarasu widokowego Basilica da Estrela.

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *